Pobierz folder reklamowy w formacie Adobe Acrobat

April 8, 2018 | Author: Anonymous | Category: N/A
Share Embed


Short Description

Download Pobierz folder reklamowy w formacie Adobe Acrobat...

Description

ul. Kolejowa 4 30-805 Kraków, Poland tel.: 12 658 04 93 fax: 12 396 32 27 e-mail: [email protected]

http://neocast.pl NIP: 679-245-78-17 REGON: 123176608 BRE BANK: 02 1140 2004 0000 3902 7546 6694

Nowość !! Ekologiczne, bezołowiowe klemy akumulatorowe, łączniki akumulatorowe W ciągłej sprzedaż oferujemy uniwersalne zaciski (klemy) akumulatorowe, przeznaczone zarówno do samochodów osobowych jak i ciężarowych. Zgodnie z Dyrektywami Unii Europejskiej (ROHS 2002/95/WE – Restriction of Hazardous Substances) o zakazie stosowania ołowiu, nasze wyroby nie zawierają tego niezmiernie szkodliwego pierwiastka dla środowiska naturalnego i człowieka, dlatego też, mogą być stosowane przy zachowaniu obecnie obowiązującego stanu prawnego. Warto nadmienić, iż w większości innych stopów (np. mosiądz) z których obecnie również wykonywane są klemy (zaciski akumulatorowe) ołów stanowi jeden z podstawowych dodatków stopowych, który ze względów technologicznych nie można wyeliminować. Wyroby naszej firmy (zaciski akumulatorowe) charakteryzują się estetycznym i solidnym wykonaniem oraz wysokimi właściwościami wytrzymałościowymi (Rm>300MPa, A5>20%), które pozwalają na ich bezawaryjną, długotrwałą pracę i łatwy montaż. Do produkcji wykorzystujemy jedynie stopy spełniające wysokie kryteria czystości przy zachowaniu optymalnego składu chemicznego. Wykorzystywany przez nas stop typu ZAMAK, poddajemy ścisłej kontroli w trakcie zakupu jak również stosujemy nowoczesne metody przetapiania pozwalające utrzymywać właściwe parametry technologiczne. W celu zapewnienia wysokich parametrów użytkowych nasze klemy (zaciski akumulatorowe) zawierają w swoim składzie chemicznym tytan, którego zawartość wydatnie podnosi właściwości wytrzymałościowe klem, uzyskiwane do tej pory jedynie w przypadku zacisków (klem) akumulatorowych wykonanych ze stopów miedzi (np. mosiądz).

Rys. 4. Uniwersalna klema akumulatorowa BTU2

Rys. 5. Klema tulejkowa do zagniatania na przewód o przekroju 16, 25, 35, 50, 70mm2

Firma NeoCast troszcząc się o wysoką jakość swoich produktów jak również chcąc spełniać oczekiwania Klientów, zwróciła się do Instytutu Transportu Samochodowego (ITS) w Warszawie z prośbą o przeprowadzenie badań laboratoryjnych mostka akumulatorowego celem uzyskania obligatoryjnego certyfikatu jakości. Uzyskana akredytacja potwierdzała będzie spełnienie obowiązujących norm jakości stawianych dla tego typu wyrobów w krajach Unii Europejskiej.

Rys. 1. Łącznik akumulatorowy (opcjonalnie w osłonie gumowej

Rys. 2. Łącznik akumulatorowy z kabeloczkiem (dodatkowa osłona)

Rys. 3. Łącznik akumulatorowy z dodatkowym oznaczaniem biegunów

Rys. 6. Widok mostka akumulatorowego w uchwycie urządzenia. Obciążenie prądowe 750 A.

Na obecną chwilę możemy już z całą stanowczością stwierdzić, iż przeprowadzone badania mostka o przekroju poprzecznym kabla wynoszącym 35mm2, potwierdziły wysoką jakość wytwarzanych mostków akumulatorowych przez naszą firmę. Wykonane badania laboratoryjne przy prądzie obciążenia wynoszącym 750A [sic!] wykazały, że mostki te charakteryzują się wysoką przewodnością elektryczną w stosunku do innych dostępnych na rynku tego typu produktów – oznacza to, iż przy wysokich prądach (np. w trakcie rozruchu samochodu) układ będzie charakteryzował się sprawnością o około 15% wyższą w stosunku do innych mostków akumulatorowych, co w przypadku trudnych warunków atmosferycznych m.in. niska temperatura, pozwoli na bezproblemowe eksploatowanie pojazdów mechanicznych. Aktualnie prowadzone są już jedynie prace formalne związane z przygotowaniem stosownych dokumentów, niezbędnych w przypadku nadania znaku jakości przez ITS.

Copyright © NeoCast - Technologie Metali Lekkich

View more...

Comments

Copyright 2017 ECITYDOC Inc.